GMAİL KAPANIYOR MU? GOOGLE’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Google’ın Gmail hizmetinin birkaç ay içerisinde kapanacağı iddiası giderek büyümeye başladı.

Dün, Google tarafında bir takım haberler gelmeye başlamıştı. Oturum açma sayfasında değişikliğe gidecek olması ve Gemini adına kullanıcılardan özür dilemesi bu haberlerden sadece birkaçıydı.

Akşam saatlerinde ise X’te bir iddia ortaya atıldı. X’te dolaşan bir görsele ve görselde yazılan nota bakıldığında Gmail’in kapatılacağı yazıyordu.

Google’ın Gmail Hizmetinden Açıklama Geldi

X’te oldukça kısa bir sürede dünyanın her yerindeki kullanıcısına ulaşan görselde Gmail’in kapatılacağı yazıyor. Metinde Google’ın Gmail yolculuğunun sona yaklaştığı belirtiliyor. 1 Ağustos 2024 itibariyle Gmail’in artık hizmet vermeyeceği yazıyor.

Paylaşımın sanki Gmail’den bir mail gelmiş gibi bir görüntüsünün olması da kullanıcıların iddiaya inanmasını sağladı. Ancak bu iddianın hızlı bir şekilde yayılması ve tüm dünyaya ulaşması sonrasında Gmail’in, X’teki hesabından bir açıklama yaptı.

Gmail’in açıklaması kısa ve netti. Hiçbir yere gitmediğini ve kalıcı olduğunu söyleyen bir tweet atarak kullanıcılarının içine adeta su serpti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.