YALOVA BELEDİYE BAŞKANI MEHMET GÜREL MAZBATASINI ALDI

Yalova Belediye Başkanı seçilen Mehmet Gürel mazbatasını aldı.


31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimlerde CHP Yalova Belediye Başkanı seçilen Mehmet Gürel mazbata töreninde yaptığı konuşmada; “Yalova halkının adalete olan inancını test etmiş olduk ve aynı zamanda Yalova Belediye Başkanını Yalova halkının seçeceğini bütün Türkiye’ye göstermiş olduk” dedi.


Süreçte bizlerle beraber çalışan, her zaman gözükmeyen kahramanlara, hukukçu avukat arkadaşlara, sandık görevlilerine, müşahitlerimize özellikle teşekkür ederim. Bu görevlere olmamasına rağmen varmışçasına mücadele eden bütün Yalova halkına çok teşekkür ederim. Bundan sonra inşallah hep beraber ortak bir akılla ortak bir çabayla elimizden gelen bütün gayreti göstererek şeffaf bir şekilde sosyal belediyecilik projelerimiz öncelikli bir yönetim sergilemeye gayret edeceğiz.

Partimizin Genel Başkanı Özgür Özel’e, Genel Başkan Yardımcılarımıza ve yetkililerimize, Türkiye’deki bu başarıdan dolayı hepsine çok teşekkür ederim. Yalova’mıza hayırlı uğurlu olsun. Her aşamada yoğun bir şekilde bizimle olan basın emekçisi arkadaşlarımıza, emniyet mensubu arkadaşlarımıza, yıllardır siyasi çabalarımızda da yanımızda olan arkadaşlarımıza teşekkür ederim. İnşallah kimsenin yüzünü kara çıkartmayacağız hep beraber Yalova’ya olumlu, hayırlı hizmetler vereceğiz” dedi.

KUTLAMALAR İPTAL EDİLDİ

Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel, devir teslim töreninin 5 Nisan Cuma günü cuma namazının ardından gerçekleşeceğini daha önceden açıklamıştı. 5 Nisan akşamındaki Cumhuriyet meydanındaki kutlamaların Kadir gecesi ve İstanbul’da çıkan yangında ölen vatandaşlarımız nedeniyle iptal edildiğini vurguladı.

Mazbata almaya giden Gürel’e, CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, İl Başkanı Erdem Doğancı, Merkez İlçe Başkanı Kemal Sürel, Yalova Belediye meclis üyeleri, il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda Yalovalı eşlik etti. Ayrıca, adliye kapısı önünde de davul zurna çalındı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.