YALOVA GÜÇ BİRLİĞİ FEDERASYONU SEÇİM 2023 AÇIKLAMASI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Güç Birliği Federasyonu Başkanı İlhami BAŞKAN yaptığı basın açıklamasında; 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine katılan tüm adaylara başarılar dileyerek, bölgemizde ve kentimizdeki sorunların çözümüne yönelik değerlendirmelerde bulundu.

İlhami BAŞKAN Sözlerine “Federasyon olarak tüm siyasi partilere ve tüm adaylara eşit mesafede olduklarını ifade ederek başladı.

Milletvekilliği seçimleri sebebi ile Federasyonumuzu ziyaret eden adaylara teşekkür ederek, Bölgemizin ve kentimizin sorunların ancak ortak akıl ile çözülebileceğine işaret etti. Ayrıca ziyarete gelen adaylar dışında Federasyonun başlatmış olduğu ‘’Yalova’nın Sorunları ve Çözüm Önerileri’’ başlıklı seminerler dizisindeki bilgiler ve Federasyon Danışma Kurulundaki yapılan değerlendirmeler sonucunda; Yalova Kamuoyu ile paylaşmak istediğimiz soruları özellikle Milletvekili olacak adaylarımızın dikkatlerine sunmaktayız;

1- 2035 yılında Kent nüfusunun 1.000.000 olacağı öngörülen çevre düzeni planlarına göre Yalova Şehrinin içme suyu, atık suyu,çöp depolama alanları,Yalova şehir mezbahanesi,hayvan bakım evi tesisleri ve bunlara ilişkin projeler hazırlanmış mıdır? Yatırım programında yer almakta mıdır?

2- Yalova da imar planlamaları teknik çalışmalar dikkate alınarak ve halkın ve sivil toplum örgütlerinin görüşleri alınarak yapılmakta mıdır.

3- Deprem riski taşıyan Yalova da Kentsel dönüşüm ile ilgili kısa,orta ve uzun vadeli çözüm planı nedir.

4- Yalova ve çevresinin toprak ve deniz kirlilik raporları düzenli olarak açıklanacak mı.? Turizm kenti Yalova’da Turizm mastır planı yapıldı mı?.Yalova merkezinde kent ormanı oluşturulacak mı?.Ormanlarımızın ve su kaynaklarımızın kirlilikten korumasına yönelik tedbir yeterli midir.?

5- Büyük Marketlerin şehir dışına taşınması veya yeni imar planlarında şehir dışına planlanması dikkate alındımı.

6- Yıllardır sürüncemede bırakılan belki de çevre yolu olmayan tek il özelliğini taşıyan ilimizdeki Yalova çevre yolu projesi çınarcık Bursa yolu bağlantısı ne zaman başlayacak ve bitecek.

7- Yalova turizmi için son derece önemli olan Yalova- Armutlu Devlet Karayolu ne zaman tamamlanacak.

8- Türkiyenin en uzun sahil şeridi olan Yalova’da Çiftlikköy – Yalova Merkez – Koruköy- Çınarcık Turistik sahil yürüyüş ve bisiklet yolu projesi var mıdır.

9- Yalova- Adalar Yolcu taşıma hatlarının geliştirilmesi için çalışma neden yapılmıyor.  çevremizdeki ilçe ve beldelere de ilave hatlar konularak Deniz ulaşım ağı oluşturulmalı ve Deniz taşımacılığı rekabeti olmalı ve ücretlerin muhakkak belli bir seviyeye getirilmesi konusunda çalışmalar yapılmakta mıdır.

10- Denizi ve Kaplıcası ile ülkemizin ilk turizm merkezi ilan edilmiş ancak bu özelliği zaman içerisinde Ege bölgesine, Antalya ve Afyona kaptıran Yalova nın yeniden Turizm merkezi ilan edilemesi,tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum ve özel sektör işbirliği ile Turizm seferberliği ilan edilmesine yönelik turizm master planı varmıdır.

Yalova’nın ekonomik,sosyal,kültürel, turizm ve sanayi alanlarında  gelişmesi için tüm şehrin el ele vererek güçlerini birleştirmelidir.” İfadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.