YALOVA OTOGAR KAVŞAĞINI BAKAN KARAISMAİLOĞLU AÇTI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve bağlantı yollarının kentin kuzey-güney aksında bulunan ve ulaşımdaki önemini artıran, karayolu bağlantılarını güçlendiren bir yatırım olduğunu belirterek, “Seyahat güvenliği ve trafik konforunu arttırdık. Yalova’nın ulaşım ve iletişim altyapısını güçlendirmeye ve geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz” dedi.

Açılı için Yalova’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu önce Valilik binasını daha sonrada Yalova Belediyesini ziyaret ederek bilgi aldı. Esnaf ziyareti yapan bakan Karaismailoğlu, Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü açılışına da katıldı.


Karayolları genel Müdürü Abdulkadir URALOĞLU, Yalova Valisi Muammer EROL ve AK Parti Yalova Milletvekili Meliha AKYOL’un birer konuşma yaptığı törene, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, AK Parti il başkanı Muğlim Bağatar, ilçe Belediye başkanları ve yetkililer katıldı. ve diğer ilgililer de katıldı.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve bağlantı yollarının açılış töreninde konuştu; bakanlık olarak hayata geçirdikleri her proje ile büyüme, ihracat, istihdam ve üretim için güçlü bir kaldıraç görevi üstlendiklerini söyledi. Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantı Yolları ile de bu hedeflere bir adım daha yaklaşmış olmanın ve Yalova’ya çok önemli bir eser daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”


Yalova’nın hem sanayi hem de tarım alanında yükselen bir değer olduğunu ve her geçen gün artan potansiyeliyle stratejik konumda bulunduğunun altını çizen Karaismailoğlu, “Aynı zamanda, Marmara ve Ege bölgeleri arasında ana ulaşımı sağlayan kuzey-güney yönlerinde uzanan karayolu bağlantıları ile önemli bir kavşak noktası konumunda.

Bu nedenle Yalova’nın ulaşım ağını güçlendirecek her projenin öneminin farkındayız ve tüm projelerimizi yakinen takip ediyoruz. İstanbul-İzmir Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü ile Yalova’yı İstanbul’a adeta kapı komşusu yaptık. Yalova’yı gemi inşa sanayi merkezlerinden biri yaptık” dedi.

KESİNTİSİZ ULAŞIM SAĞLADIK

Milletin hizmetine sundukları Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve bağlantı yollarının da kentin kuzey-güney aksında bulunan ve ulaşımdaki önemini artıran, karayolu bağlantılarını güçlendiren bir yatırım olduğunun altını çizen Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve bağlantı yolları ile ilgili şu bilgileri verdi:
“25 metre platform genişliğine sahip Yalova Otogar Köprülü Kavşağı ile bin 600 metre uzunluğunda bağlantı kolları ve 33 metreyi aşan uzunluğa sahip köprü inşa ettik. Yalova Hastanesi, Yalova Emniyet Müdürlüğü, Otogar ile yapılması planlanan alışveriş merkezi nedeniyle söz konusu kesimde artacak trafik hacminin önlemini şimdiden aldık, kesintisiz ulaşımı sağladık.

Seyahat güvenliği ve trafik konforunu arttırdık. Yalova’nın ulaşım ve iletişim altyapısını güçlendirmeye ve geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz. Yatırımlarımızla Yalovalılara hizmete, istihdama, konfora yol açıyoruz. Mutluluğa yol açıyoruz.”

YOLLARIMIZ GEÇTİKLERİ YERE HAYAT KATIYOR

Yolların akarsu gibi olduğunu, geçtikleri yere hayat kattıklarını vurgulayan Karaismailoğlu, “Yollarımız, altyapı projelerimiz de geçtikleri yerlerin istihdamına, üretimine, ticaret, kültür ve sanatına can katıyorlar. Milletimize sunduğumuz eserlerimizin yanı sıra yapımı devam eden diğer projelerimiz de hayata geçtiğinde Yalova’nın gelişen ulaşım ağıyla turizm, ticaret ve üretim faaliyetleri daha da üst seviyelere çıkacak.
Yalovalı’nın mutluluğuna yol açacak. Yalova’da önemli toplantılar yaptık. Yalova’nın taleplerini biz zaten biliyorduk. Yerinde bir daha bunların aciliyetlerinin ve öneminin farkına vardık. Projelerimiz hazır. Projelerimiz birbirinin ardına gelecekler.

Yalova Çevreyolu’ndan tutun, Çiftlikköy Kavşağı’ndan tutun hep defterimiz ve ödevlerimiz hazır, onları merak etmeyin. Bunlara bir program dahilinde devam edeceğiz. Biz Yalova’nın öneminin farkındayız ve Yalova’yı geleceğe birlikte taşıyacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.