YALOVA RUEN ARASINDA İLİŞKİLER DAHA DA GÜÇLENECEK

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, belediye meclis üyeleri ve BAL-GÖÇ yönetimi Bulgaristan’ın Ruen kentine bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.

Yalova heyeti, 28-29 Mayıs’ta Ruen’in Kuruluşu’nun 43. Yıl Dönümü Etkinliklerine katıldı. Ardından heyet, Bulgaristan Türkleri şehit ve gazilerini andı. Gerçekleştirilen buluşmada, yerel yönetim ve sivil toplum heyetleri, sanatçılar, sporcular ve BAL-GÖÇ ekipleri birbirinden güzel gösteriler sergilediler.

Şahin, “Kardeş Belediye İlişkilerimiz Artacak”

“Yalova’da yaşayan Bulgaristan Türklerinin %70 Ruen kökenli olduğu için Ruen, bizim içinde gönüllerimizin kardeş şehri” diyen Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, “Ülkeler ve şehirlerimiz arasında oluşturduğumuz dostluk köprüsü dayanışmamız ile devam ediyor. Ruen’in kuruluşunun 43.yılı nedeniyle düzenlenen etkinliklere katıldık. Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi Genel Başkanı Mustafa Karadayı ile Yalova’da Ahmet Doğan Balkan Evi’nin son durumu hakkında konuştuk. Balkanlardaki kardeş şehirlerin kültürlerini Yalovamızda yaşatmaya devam edeceğiz. Yalova Belediyesi olarak Ahmet Doğan Balkan Evi’nin eksikliklerinin giderilmesi için gereken tüm desteği vermeye hazırız. Ziyaret sürecinde Başkan İsmail Osman ve belediye başkan yardımcıları ile kardeş belediye ilişkilerimizin arttırılmasında hususunda da görüştük. Kardeş şehir ilişkilerimiz inşallah artacak. Bu kapsamda Yalova Belediye Başkanımız Mustafa Tutuk’un da selamlarını HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı, Ruen Belediye Başkanı İsmail Osman ve Ruen’li soydaşlarımıza ilettik. Soydaşlarımızın siyasi arenadaki hak ve özgürlük mücadelesine desteğimiz artarak devam edecek. Bizlere göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı’ya, Başkan İsmail Osman’a, başkan yardımcılarına ve Ruen halkına teşekkür ediyorum. Ruen kentinin kuruluş yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, en kısa zamanda Yalova’da bir araya gelmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyorum.”

Şahin, Yürüyen Köşk ve Atatürk Kitabı Hediye Etti

Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Atatürk’ün Kenti Yalova kitabını Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi Genel Başkanı Mustafa Karadayı’ya takdim etti. Şahin, Ruen Belediye Başkanı İsmail Osman’a ise Yürüyen Köşk maketini takdim ederek, ikiliyi Yalova’ya davet etti. Köşk ve kitap hakkında bilgi veren Şahin, çevreciliğin en büyük sembolünün Yalova’da olduğunu kaydetti.

Ruen’in Kuruluşu’nun 43. Yıl Dönümü Etkinliklerine katılan heyette; Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Meclis Üyeleri Selvet Duman, Ahmet Kumali, Arif Oktay Tunç, Nurgül Urnuşmak, Cem İnci, Adil Ürekli, Muhammet Ümit Aydın, Yavuz Bingöl ile Yalova BAL-GÖÇ Başkanı Lütfi Özgür ve yönetimi de yer aldı.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.