YALOVA ÜNİVERSİTELİ GENÇ MÜHENDİS ADAYLARI BARETLERİNİ TAKTI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ve Yalova Üniversitesi Yapı Kulübünün birlikte gerçekleştirdiği etkinliğe, Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vefik Arıca ve Prof. Dr. Hamit Er, Danışmanı Doç. Dr. Yeliz Okay, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jülide Hızal Yücesoy, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Tahsin Becan ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katılım sağladı.

Yalova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı baret takma törenini gerçekleştirdi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik Yalova Raif Dinçkök Kültür Merkezinde gerçekleşti. Açılış konuşmaları başlamadan önce, Yalova Üniversitesi Yapı Kulübü Başkanı Sueda Çengelci, yapılan etkinliğin amacından bahsetti. Mesleğe adım atacak olan mühendis adaylarının mesleğe yönelik bağlılık ve heyecanlarını arttırmak amacıyla gerçekleşen etkinlik açılış konuşmasını Yalova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Çelik gerçekleştirdi. Konuşmasında mühendislik mesleğinin öneminden ve geleceğe fayda sağlayacak olan genç mühendisleri yetiştiriyor olmaktan dolayı duyduğu gururu ifade etti.

‘İnşaat Mühendisleri, Medeniyet Tasavvurunu Somutlaştırır’

Çelik’in ardından kürsüye gelen Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, konuşmasına başlamadan önce bu etkinlikte emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkürlerini sundu. Bir toplumda yaygın olan yapı kültürünün medeniyet tasavvuru olduğunu ifade eden Rektör Bahçekapılı, bu medeniyet tasavvurunun somutlaşmasını sağlayan mühendislerin toplumumuz için öneminden bahsetti.

Açılış konuşmaları İnşaat Mühendisleri Odası Yalova Temsilciliği Başkanı Kasım Polat’ın konuşmasından sonra son buldu. Polat konuşmasında, öğrencilerin mesleklerinde gelişmesi ve güncel bilgileri onlara kazandırmak için her türlü desteği sağlayacaklarını vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından, Eğitim- Öğretim dönemi boyunca en başarılı olan öğrencilerin baretlerini,  alanında yetkin meslek büyükleri, Yalova Valisi Muammer Erol ve Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı taktı.

Baret takma töreninin ardından Rektör Bahçekapılı, şimdiye kadar üniversitemize sağlamış olduğu katkılardan dolayı Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a teşekkür plaketi verdi.

T.C. Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığından; Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün, Kanal İstanbul Daire Başkanı Dr. Çağlar Tabak ve Teknik Araştırmalar ve Kalite Yönetimi Dairesi Başkanı Dr. Yavuz Yegin’nin projelerini sunduğu Seminerler, etkinlikler ve eğlenceli aktivitelerle etkinlik gün boyunca devam etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.