YALOVA’DA TIBBİ BİR DEVRİM: KAPALI OMUZ AMELİYATI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi, tıbbi alanda bir ilki daha gerçekleştirerek, gece ağrılarından muzdarip bir hastaya kapalı omuz ameliyatı uyguladı.

51 yaşındaki D.B isimli hasta, uzun süredir devam eden sağ omuz ağrısı, hareket kısıtlılığı ve uykusuzluk şikayetleriyle hastaneye başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda omuz liflerinde kopma tespit edildi ve medikal tedaviye yanıt vermeyen hasta için operasyon kararı alındı.

Omuz Artroskopisi ile Ağrılara Son

Başhekim Yardımcısı ve Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op.Dr. Seçkin Özcan tarafından gerçekleştirilen tamamen kapalı (Omuz Artroskopik) operasyon, rotator cuff sendromu tedavisinde yeni bir sayfa açtı. Bu yöntem, omuz eklemindeki tendonların zedelenmesi veya yırtılması sonucu oluşan ağrı, hareket kısıtlılığı ve güçsüzlüğe neden olan durumların tedavisinde kullanılıyor. Artroskopik cerrahi, açık cerrahiye göre daha hızlı iyileşme süreci sunuyor ve hastalar için daha konforlu bir iyileşme vaat ediyor.

Yalova’da Artroskopik Cerrahi Dönemi

Hastane tarafından yapılan açıklamada, spor yaralanmaları ve artroskopik cerrahilere özel ilgi gösteren Op.Dr. Seçkin Özcan’ın, Yalova genelinde ilk defa uygulanan artroskopik rotator cuff onarım ameliyatları sayesinde hastaların artık çevre illere sevk edilmesine gerek kalmadığı belirtildi. Hastane yönetimi, operasyonu gerçekleştirilen hastaya acil şifalar diledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.