YOLLARDA BAYRAM YOĞUNLUĞU YAŞANDI

Ramazan Bayramı tatili sebebiyle İstanbul-İzmir Otoyolu’nda trafik yoğunluğu devam ediyor.

Marmara Bölgesi’nin güneyinden ve Ege Bölgesi’nden İstanbul’a ve çevre illere seyahat eden tatilciler, otoyolda hareketliliği artırıyor.

Özellikle Osmangazi Köprüsü’ne gidiş yönünde, Yalova ve Bursa güzergahlarında araç yoğunluğu zaman zaman artış gösteriyor. Batı gişelerinde oluşan araç kuyrukları dikkat çekiyor. İstanbul yönünde ilerleyen araçlar nedeniyle diğer gişelerde de kalabalıklar oluşuyor.

Bayram tatili süresince köprü, otoyol ve kara yollarında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için trafik ekipleri güvenlik önlemlerini artırdı. Sürücülerin dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarılarda bulunuluyor.

Tatil süresince güvenli bir seyahat için sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları, hız limitlerine dikkat etmeleri ve özellikle uzun yolculuklarda yeterli mola vermeleri önem taşıyor. Trafik ekiplerinin uyarılarına kulak vermek ve sabırlı olmak, hem kendi güvenlikleri hem de diğer yol kullanıcıları için büyük önem arz ediyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.