AKSA AKRİLİK BU YIL DA İSO 500’DE

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Türkiye’nin en köklü sanayi kuruluşlarından Akkök Holding bünyesinde Yalova’da faaliyet gösteren Aksa Akrilik, bu yıl da İSO 500 listesinde yer alarak başarılarına yenisini ekledi.

İstanbul Sanayi Odası’nın geleneksel “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500)” araştırmasının 2020 sonuçları kamuoyuna duyuruldu. Yalova’da faaliyetlerine devam eden Türkiye’nin tek, dünyanınsa lider akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik bu yıl da listede yer alma başarısı gösterdi.

Aksa Akrilik 50. sıranın sahibi oldu

Şirketlerin 2020 boyunca gerçekleştirdikleri net satış rakamlarına göre sıralanmasıyla hazırlanan listeye Aksa Akrilik de katıldı. Aksa Akrilik, 2020’de gerçekleştirdiği 4.158.855.136 TL değerindeki net satış rakamıyla 50. sıraya yerleşip bu yıl da Türkiye’nin en büyük 100 şirketinden biri oldu. Aksa Akrilik Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Cengiz Taş, 2020’nin zorlu koşullarına rağmen başarılı bir performans ortaya koyduklarını söyledi. Türkiye’ye ve Yalova’ya ekonomik katkı sunmaya devam edeceklerini dile getiren Taş; “Aksa Akrilik, bir kez daha İSO 500’de ilk 50 şirket arasına girmeyi başararak, bizleri gururlandırdı. Büyük oranda pandemi etkisinde geçen 2020’de de finansal sürdürülebilirliğimizi koruyarak Türkiye’ye ve Yalova’ya ekonomi, ihracat ve istihdamda katkı sunmaya devam ettik. Başarımızda emeği bulunan tüm Aksalıları kutluyorum” dedi.

Türkiye sanayisinin fotoğrafını çekiyor

İlk kez 1968 yılında “100 Büyük Firma” ismiyle başlayan araştırma, 1978’de 300 şirkete; 1981’de ise bugünkü sayısına çıkarak “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” ismini aldı. Ülke sanayisinin en önde gelen şirketlerinin ortaya konduğu araştırmaya sanayi sektöründe faaliyet gösteren tüm kuruluşlar katılabiliyor. İSO 500 araştırması, yıllık net satış rakamlarıyla sanayi şirketlerinin büyüklüklerini tespit ederek Türkiye sanayisinin gelişimini mercek altına alma ve geleceğe dönük yol haritasının belirlenmesine katkı sağlama amacıyla önem taşıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.