ALTINOVA KENT MÜZESİ GENİŞ KATILIMLA AÇILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova’nın Altınova İlçe Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Belediye Binasının alt katında oluşturulan ve Altınova halkı ile çevre il ve ilçe halklarının katkısı ile oluşturulan KENT MÜZESİ’nin açılışı yoğun bir kalabalıkla gerçekleşti.

Açılışa Altınovalı vatandaşlar, Siyasi parti temsilcileri ile CHP’nin Altınova belediye başkan adayı Yasemin Fazlaca, Yalova Müze Müdürü Ali Sinan Özbey, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziya Karatekin, ilçe Protokolü ve Resim sergisinde resimleri sergilenen sanatçılar katılım sağladılar. Kent Müzesi Yalova’da ilk olmasının yanında, Marmara Bölgesindeki sayılı kent müzeleri arasına girdi. Müzede Bulunan eserler, canlandırmalar, aletler, hayvanlar ile tarihi belgeler katılımcılar tarafından ilgilye gezildi.

Kent Müzesinin açılışında Gazetemize konuşan Belediye Başkanı Dr. Metin Oral; “Evet burası gençlerimizin yararlanabileceğiz sosyal kültürel bir alan müzemiz, geçmişimizi öğrenebileceğimiz diye atalarının geçmişini tanıyabilecekleri, geçmişimizi görebileceklerimi mekan oluyor. Aynı zamanda resim sergimizle beraber burada gençlerimiz geldiği zaman büyüklerimizin yapmış oldukları Altınova’daki işleri görebilecekler. Atalarının tarihindeki gelişimini görebilecekler.

Nereden nereye geldiğimizi görebilecekler? Dolayısıyla burada tozunu toprağını yutmuş, emek harcamış vatandaşlarımızın fotoğraflarını görebilecekler, Giysilerini, alete evatlarını görebilecekler. Dolayısıyla inşallah geçmişi anlatan bir mekânı buradaki vatandaşlarımıza sunmuş olduk.

aynı zamanda yan tarafında modern bir resim sergimizde beraber ikisi de birleştirmiş olduk. İnşallah burası bundan sonra ki süreçte gelişerek daha da üstüne katkılar sağlayarak geleceğe taşınacak şekilde devam ettirilir. Ememeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İşte burası biz deki özelliği şu. Beldedeki vatandaşlarımız, sanatçılarımız da yaptığı, Ağırlıklı olarak onların eserleriyle yaptığı ve yerel vatandaşlarımızın bağışlarıyla hayata geçen bir yer. Çok anlamlı bir yer oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

#altınova drmetinoral #yaseminfazlaca #altınova #yalova #kentmüzesi #altınovabelediyesi #ZiyaKaratekin #AliSinanÖzbey

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.