ATATÜRK, 10 KASIM’IN 85. YILDÖNÜMÜNDE ÇİFTLİKKÖY’DE ANILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 85. yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Çiftlikköy’de de düzenlenen törenle anıldı.

Çiftlikköy İlçe Meydanı’nda düzenlenen törende Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Hava Meydan Komutanı Hv. Plt. Alb. Mert Uysal ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve siyasi partilerin ilçe başkanları tarafından Atatürk anıtına çelenk konuldu. Saatler 9.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunulurken, İstiklal Marşı okunarak bayraklar yarıya indirildi.

Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde devam eden anma etkinliklerinde öğrenciler, Atatürk Oratoryosu gösterisi gerçekleştirirken, 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası dolayısıyla yapılan okullar arası yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de ödülleri takdim edildi.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikal ettiğinde Türk Milletine bağımsız bir devlet, özgür bir vatan, muhteşem bir zaferin timsali olan al bayrağımızı miras bıraktı. Aziz Türk Milleti olarak O’nu ve bıraktığı emanetleri sonsuza kadar kalbimizde taşıyacağız, rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.