KULA VEFÂSI OLMAYANIN HAKK’A VEFÂSI OLMAZ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediye Başkan Adayı Murat Kalaycı, son zam oranlarıyla maaşları açlık sınırının altında kalan emekliler için Allah nasip ederse Yalovada ilk başlatan biz olacağız.” dedi.

Açlık sınırın altında kalan yalovalı emeklilerimize 500 tl desteklerini her ay hesaplarına yatacağız diyen Kalaycı, Bu desteği vermek Allah nasip ederse 31 Mart’tan sonra bize kısmet olacak” ifadelerini kullandı.

Yalova Belediye Başkan Adayı Murat Kalaycı, “Açlık sınırının altında maaş alan ve sosyal yardım alma şartlarını karşılayan emeklilerimize düzenli aylık destek vereceğiz. dedi” Geçim güçlüğü yaşayan emeklilerimize 500 tl her ay yardım olarak hesaplarına yatıracağız ve kış aylarında da yakacağı 650 tl doğalgaz desteği vereceğiz. Yalova Belediye Başkan Adayı Murat Kalaycı, Yalovalıların yanında olmak için hazırladığımız ve mevcut ekonomik şartlarda zor günler geçiren hemşehrilerime yönelik destek projelerimi zamanla tek tek açıklayacağım dedi” Kalaycı; son zam oranlarına karşı 10 bin liralık maaşları, 14 bin liralık açlık sınırının altında kalan emekliler için başlatacağı destek projesini anlattı. Geçim güçlüğü yaşayan emeklilerimize ayrıca %25 su indirim sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

KULA VEFÂSI OLMAYANIN HAKK’A VEFÂSI OLMAZ

Emeklilerin içinde bulundukları duruma dikkat çeken Kalaycı, “Yalovada bulunan kıymetli büyüklerimin çok önemli bir sorunu var. Yalova’nın dört bir köşesinde kucaklaştığım emekli abilerim, ablalarım, amcalarım, teyzelerim bana diyorlar ki, ‘Biz senelerce çalıştık, alınteri döktük, prim ödedik. Sonunda da kanunun emrettiği yere gelince de emekli olduk. Gel gör ki, açlık sınırı 14 bin lirayken biz 10 bin lira emekli maaşıyla nasıl geçinelim diye soruyorlar. Değerli Yalovalı hemşerilerim ve büyüklerim, Yalovanın çınarları yerden göğe kadar haklı olduğunu düşünüyorum. Büyüklerime her zaman ayrı bir sevgim ve saygım var. Ben şuna inanırum. Kula Vefâsı olmayanın Hakka Vefâsı olmaz. Yalova belediyesinin sahip olduğu bütçe doğru şekilde yönetildiğinde ekonomik koşullar karşısında zorlanan emeklilerimizi rahat ettirmeye de yeter. dedi” Murat Kalaycı, Yalova belediyemizi şeffaf şekilde yöneteceğiz, ihaleleri herkese açık, canlı yayında yapacağız. Buradan oluşacak kaynak, doğru şekilde kullanıldığında, emekliye sağlayacağımız yardımların kaynağı ortaya çıkıcak dedi’ eğer Allah nasip ederse 31 Mart’ta hemşerilerimin ve sizin takdirinizle, Yalova Belediye Başkan Adayı Murat Kalaycı evladınıza nasip olur.” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.