CHP YALOVA BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI EVİN “YALOVA’NIN 3 TEMEL SORUNUNU ÇÖZECEĞİM”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

CHP Yalova Belediye Başkan aday adayı Avukat Tarık Burak EVİN basın toplantısı düzenledi.

Basın mensupları ile bir araya gelen Belediye Başkan aday adayı Avukat Evin açıklamasında şu açıklamalarda bulundu; “Güzel bir günde bu toplantıyı yapıyoruz. Yalova Belediyesi CHP aday adayıyım. İlk defa siyasete atıldım. Aslen Avukatım ama daha önce 11 yıl, Yalova Belediyesinde görev yaptım. Belediye tecrübem var. Bununla birlikte Akademik çalışmalarda bulundum. Belediye başkanının hukuku bilmesi çok önemli. Bir Belediye başkanının çalıştığı birimler ile ilgili bilgilerinin olması gerekiyor.


Hukuki süreçleri de bilmeli. 11 yıllık Belediye görevinde bulunmamdan olan tecrübem var buda bir avantaj. Başkanın aldığı hangi karar hukuka uygun olup olmadığını bilen biriyim. Belediye Başkanı başkan yardımcıları ve profesyonel danışmanlar ile çalışmalı ve ekibinden korkmamamsı gerekiyor.
Ama gelen süreçte tüm görevler başkan Yardımcısına verilmiş ve bu başkan yardımcılarını yıpratmış.


GÜÇLÜ BAŞKAN YARDIMCILARI ve DANIŞMANLAR OLACAK

Ben aday olursam Güçlü bir başkan yardımcısı ve güçlü danışman Kadrom olacak.

Herkes Belediye başkanı ile görüşme gereği duymadan önce güçlendirilmiş danışmanlar ile görüşüp sorunlarını çözdürecek, gerekirse bu talepler Başkan yardımcılarına ve başkana ulaştırılacak. Bu şekilde bir yönetim sistemi oluşturacağım.

KENTSEL DÖNÜŞÜM GEREKLİ

Yalova bir fay hattı üstüne kurulmuş ve deprem gerçeği var. Yüzyıllar içinde bu deprem kuşağında belirli tarihlerde yıkıcı depremler oluştu. Yalova da acilen kentsel dönüşüm gerekiyor ama mevcuk AKP Belediyesi kentsel dönüşüm yapmadı, gören var mı, bir kaç bina dışında olmadı. Bağlarbaşı mahallesinde kentsel dönüşüm gerçekleşmedi. Özetle Yalova’nın birinci önceliği Kentsel dönüşüm olmalıdır.

Kat artışı ve buna benzer uygulamalar ile vatandaş teşvik edilmeli

OTOPARK TRAFİK SORUN

Bunun yanı sıra şehirde otopark sorunu var, nüfus çok hızlı artıyor ve otopark ihtiyacımız var. Yazın trafik felç, bir yerden bir yere gitmek 45-50 daki̇ka sürüyor.

MEVCUT BARAJ 1980’DEN KALMA

Yalova’nın Bugün 500BİN doğru giden bir Nufüsu var, Benim tahminim gelecekte tüm OSB’lerinde faliyete geçmesiyle bu nufüs 1 milyonu bulur. Barajımız yapıldığı dönemde nufüsümüz 75BİN civarındaydı, Ona göre tasarlanmış bir barajla su ihtiyacımızı karşılamaya çalışıyoruz. Tabii ki baraj direkt olarak Belediye’nin sorunu değil ama başkan olursam iktidarla ve gerekli bakanlıklarla görüşmeyi düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.