GÜREL: YALOVA, 5 NİSAN’DA BAMBAŞKA BİR GÜNE UYANACAK

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürel seçilir seçilmez ilk 15 günde yapacaklarını açıkladı. 31 Mart’ta sandıktan zaferle çıkacaklarını belirten Gürel, hem başkanlığı hem de meclisi kazanacaklarını söyledi.

CHP Adayı Mehmet Gürel, seçim sonrası yapacakları ilk icraatları açıkladı. “31 Mart’ta sandıkta kazanacağız. 3 Nisan’da mazbatamızı alacağız. 5 Nisan’da Cuma Namazı sonrasında ilk meclis toplantısını yaparak bismillah diyeceğiz” diyen Gürel şunları dile getirdi:

“Sahada yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Halkımızın bize olan teveccühü çalışma azmimizi daha da arttırıyor. Gerek bizim tespitlerimiz gerekse halkımızın bize ilettiği sıkıntılar çerçevesinde biz de yol haritamızı belirliyoruz. Projelerimizin yanı sıra kısa, orta ve uzun vadede yapmamız gerekenler var. İlk 15 gün içerisinde etkili dokunuşlar yapacağız. 3 Nisan’da mazbatamızı alacağız. 5 Nisan’da da Cuma Namazı sonrasında ilk meclis toplantımızı yapacağız ve bismillah diyerek başlayacağız.

İlk işimiz vatandaşlarımızın bize en çok dert yandığı yabancı tabelalara müdahale etmek olacak. Daha önce alınan meclis kararı ne yazık ki uygulanmıyor. Bunu uygulayacağız. Kentimizde yabancı tabela olmayacak bu konuda netiz.

Yalova’nın en önemli sorunlarından bir tanesi de trafik. Özellikle belirli saatlerde trafik çilenin de ötesine geçiyor. Küçük dokunuşlarla kalıcı çözümü sağlayana kadar trafiğin tıkanmadan akmasını sağlayacağız.

Vatandaşlarımızdan en sık duyduğumuz şikayetlerden bir diğeri ise temizlik. Belediyemizin personel sayısı yeterli ancak temizlik kadrosu için alınan birçok personelin başka işlerde istihdam edildiğini biliyoruz. Personel planlamasını doğru yaparak kentimizi yeniden örnek gösterildiği günlere geri döndüreceğiz. Yalova’da temizlik seferberliği başlatacağız. 14 mahallemiz de pırıl pırıl olacak.

Çifte maaşlar son bulacak. Ekibimizden hiç kimse haksız bir kazanç elde etmeyecek. Kimse çifte maaş almayacak. İşin ehli olan insanlar hak ettikleri görevlerde olacak.

İsrafa son vereceğiz. Kiralanan araç sayısı yeniden gözden geçirilecek, fazla araçların kira sözleşmesi sonlandırılarak iade edilecek.

Yalova’mızın sorunlarını da belediyede yapılması gerekenleri de çok iyi biliyoruz. 31 Mart’ta dertler bitecek işin ehli iş başına gelecek.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.