ORAL: KADINA ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, devletin attığı adımlarla kadına şiddet konusunda önemli bir yol kat edildiğini söyledi.

“Elimizi taşın altına koyma”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, devletin attığı adımlarla kadına şiddet konusunda önemli bir yol kat edildiğini söyledi. Başkan Oral, “Keşke böyle bir gün olmasaydı ama gerek Türkiye’de, gerek dünyada kadına yönelik şiddet bir vaka. Bunu kabul etmemiz gerekiyor. Bunu kabul etmeden mücadeleye başlayamayız. Kadına yönelik şiddetle mücadele ahlaki zeminde bir insani problem olarak görülmeli ve bu şekilde ele alınmalı. Tüm toplum olarak elimizi taşın altına koymadan bu sorunu ortadan kaldıramayız.

“Kültürümüzde kadın…”

 ‘Kadınlar size Allah’ın emanetidir’ diyen bir peygamberin ümmeti olduğumuzu unutmayalım. Kültürümüzde kadınlar; annedir, kız kardeştir, kız çocuğudur, eştir. Onların gerek psikolojik, gerek sosyal, gerekse fiziksel şiddete uğramasına göz yummak, insan olana yakışmaz. Bizlerin dünyaya gelme sebebi kadınlarımıza şiddeti kınıyor, bugüne kadar erkek şiddetine maruz kalarak yaşamını yitiren tüm kadınlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.