ORAL: SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85’inci yıldönümünde özlem, minnet ve saygıyla bir kez daha anıldığını ifade etti.

Başkan Oral, 10 Kasım nedeniyle yayınladığı mesajda Atatürk’ün; ilkeleriyle, düşünceleriyle Türk Halkının kalbinde yaşadığını söyledi.

“Türk Milleti’nin kaderini değiştirdi”

Başkan Dr. Metin Oral yayınladığı mesajda, “Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, millet egemenliğine inanmış, çağdaş demokrasinin en geniş anlamda temellerini atmıştır. O bakımdan kendisini, yaptıkları karşısında minnetle anmak görevimizdir” dedi.

“Eşsiz bir devlet adamı”

Atatürk’ün dahi bir asker ve eşsiz bir devlet adamı olduğunu söyleyen Başkan Oral, “Atatürk, Türk Milleti’nin kaderini değiştirmekle kalmayıp kazandığı Kurtuluş Savaşı ve gerçekleştirdiği devrimlerle dünyanın mazlum milletlerine de yol gösterici olmuştur.

“Değişmez ilke”

Atatürk, muhteşem eseri olan bağımsız ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti ile bütün dünyanın hayranlığını kazanmıştır. Atatürk’ün, çağdaş düşüncelere dayalı, gelişmeye, yükselmeye ışık tutan görüşlerini içtenlikle benimseyerek uygulamak, milletimiz için vazgeçilmez ve değişmez bir ilkedir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışın 85’inci yıldönümünde saygı, şükran ve rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.