ÖZYİĞİT DERE ISLAH PROJESİNİ KAMUOYU İLE PAYLAŞTI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

AK Parti Altınova Belediye Başkan adayı Regaip Ahmet Özyiğit, projelerini açıklamayı sürdürüyor.

Bu çerçevede ilçe açısından hayati önem taşıyan, “Dere Islah Projesi” nin kamuoyu ile paylaşan Özyiğit, Subaşı köprüsünden başlayarak tersaneler bölgesine kadar uzanan derenin ıslah edileceğini dile getirdi.


Mahalli İdarelere Seçimlerine az bir süre kala AK Parti Altınova Belediye Başkan adayı Regaip Ahmet Özyiğit de projelerini vatandaşlarla paylaşmaya başladı.

Daha önceden de 2 projeni Altınovalılara anlatan Özyiğit 3. Projesini de kamuoyu ile paylaştı. İlçeden geçen derenin ıslahını içeren proje paralelinde yürüyüş yolları ve çevre düzenlemelerini de kapsıyor. Konuyla ilgili bilgi veren AK Parti Altınova Belediye Başkan adayı Regaip Ahmet Özyiğit, “Dere ıslahı, su kaynaklarının etkin kullanımını ve ekosistemlerin korunmasını hedefleyen çok disiplinli bir yaklaşımı gerektirir. Bu doğrultuda önemli bir adım atarak Subaşı köprüsünden başlayarak tersaneler bölgesine kadar uzanan derenin ıslahı için kapsamlı bir proje başlatıyoruz. Bu projenin bir parçası olarak, dere kenarına yürüyüş yolunun yanı sıra ulaşımın daha kolay sağlanması için alternatif güzergâhlar oluşturularak yol yapım çalışmaları başlatacağız. Böylece, hem vatandaşlarımızın güvenli ve keyifli bir şekilde ulaşımını sağlamak hem de bölgedeki ekosistemi korumak amacıyla önemli adımlar atmış olacağız. Ayrıca, zaman zaman yoğun yağışlar sonrası taşan derenin neden olduğu olumsuz etkilerin önüne geçilmesi için altyapı çalışmaları da gerçekleştireceğiz. Bu sayede, çevre dostu bir yaklaşımla, dere ıslahı projesi sürdürülebilir bir şekilde hayata geçirilerek bölgenin yaşam kalitesinin artırılması hedeflerimiz arasında yer almaktadır.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.