SİLPAGAR “BİZİM PROJELERİMİZ GEREKLİLİK VE YETERLİLİĞE BAĞLI OLACAK”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Çiftlikköy AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Murat Silpagar, Çiftlikköy SKM Başkanı Faik Aydın, Çiftlikköy AK Parti İlçe Başkanı Ogün Şengün, Çiftlikköy AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ertuna, belediye meclis ve il genel meclis adayları ve yönetim kurulu, Özdilek’te kahvaltılı basın toplantısını düzenledi.

 

          ‘Ak ve aydınlık günlere kavuşacağız’

          Toplantının amacını açıklayan Çiftlikköy SKM Başkanı Faik Aydın,’İmar, dolgu projesi ve kentsel dönüşüm hakkındaki sorularınızı cevaplandırmak için bu toplantıda sizlerle bir araya geldik. 3 dönemdir Çiftlikköy’de belediye başkanlığı yapan, belediye başkanına artık dur deniliyor. Biz kimseye hakaret ederek, karalama yoluna gitmedik. Bazılarının hayal diye nitelendirdiğini biz gerçekleştireceğiz. Çiftlikköy köy mantığıyla yönetilmekten kurtulacak. Çiftlikköy AK Parti İlçe Başkanı Ogün Şengün arkadaşımız mimardır. Belediye başkanı adayımız ise akademisyendir. Güçlü, bilgili kadromuzda yola çıktık. Projelerimizi planlayıp, en ince detayına kadar araştırıp sizlere aktardık. Yalova’nın da desteğiyle AK ve aydınlık günlere kavuşacağımıza inanıyorum. 30 Mart seçimlerinin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum’ dedi.

 

‘Biz ada projemizde, denize doldurmadan yapacağız’

Ali-murat-Silpagar-14-mart-toplantısı-Ogün-Şengün

        Dolgu projesi hakkında açıklama yapan mimar Çiftlikköy AK Parti İlçe Başkanı Ogün Şengün, ‘Doğanın verdiği nimetleri korumak zorundayız. Yalova’nın 40 sene öncesinde çok güzel deniz ve kumu vardı. Çiftlikköy kumsalına ve denizine gelecek bir olumsuzluğu engellemeliyiz. Kumsallarımız şimdi ise otluk gibi. Kıyı dolgu planları yapılırken, kamu kuruluşlarının görüşleri alınmalı ve ilgili bakanlıktan karar gerekiyor. Karakilise, sit koruma alanındadır. 1. Derecede sit alanında olması nedeniyle Çiftlikköy’de dolgu planları onaylanmamış ve yürürlüğe girmemiştir. Biz ada projemizde ise denize doldurmadan yapacağız’ dedi.

‘Ne yazık ki, Çiftlikköy Belediyesi kaynağını halktan alıyor’

Ali-murat-Silpagar-14-mart-toplantısı-2

 

        Çiftlikköy’de dolgu projesini skandal olarak nitelendiren Çiftlikköy AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Murat Silpagar, ‘Mevcut başkan dolgu projesiyle ilgili gazetelere reklam veriyor bu tam bir skandal. 15 yılda 30 proje sunmuş ama bu projeler halen Çiftlikköy’de yapılmamış. Ne yazık ki, Çiftlikköy belediyesi kaynağını halktan alıyor. Biz ise halk için çalışacağız. Belediye pahalı su fiyatı, emlak rayiç bedeli, alt yapı vb. konularda halk belediye için çalışıyor. Projelerimizi yaparken, AB fonlarını, dünya banka kredilerini ve bakanların verdiği kredileri kullanacağız’ dedi.

   ‘Cezaevinin ilçemiz sınırlarında olmasını fakat konut alanların dışında olmasını istiyoruz’

Ali-murat-Silpagar-14-mart-toplantısı-Murat-Bektaş

 

        Sultaniye’de yapılması planlan cezaevinin sürecini anlatan Murat Bektaş, ‘2009 seçimlerinden sonra Sultaniye’nin dışında başka bölge oluşturulup, Adalet ve Maliye Bakanlığıyla temaslarda bulunuldu. Sultaniye’de konutlaşma artmaktadır. Biz belediyeyi aldığımızda, cezaevinin ilçemiz sınırlarında olmasını fakat konut alanların dışında olmasını istiyoruz’ dedi.

‘Bizim projelerimiz gereklilik ve yeterliliğe bağlı olacak’

Ali-murat-Silpagar-14-mart-toplantısı-3

   Çiftlikköy’de konaklama yerinin olmadığına dikkat çeken Silpagar, Yalova dışından gelen yabancıların konaklayacağı bir yer yok. Çiftlikköy’ü kimse bilmiyor. Öyle projeler hayat geçirmeliyiz ki, tüm Türkiye’den ilçemize ziyaret gelmeliler, yatırım yapmalılar. Okul yapalım diyorlar, dolgu yapalım diyorlar ama sit alanı çıkıyor. Biz Eylül ayına kadar planlamalarımızı yapıp, projelerimize başlayacağız. 2 ana yerden Çiftlikköy’ü bağlayacağız. Karayolları üst geçitleri yapmış ama istişareleri yapmamış. Üst geçitler yeterli değil. Bizim projelerimiz gereklilik ve yeterliliğe bağlı olacak. Bölge bölge planlarımızı yapıp, şeffaf olacağız’ dedi.

‘Projelerimiz 15-20 yıllık değil, 5 yıl içerisinde yapacağız’

Ali-murat-Silpagar-14-mart-toplantısı-kara-klise

       Silpagar, ‘Yalova Üniversitesi rektörüyle görüşme yaptım. Çiftlikköy’e üniversite yapacağım, eğitimle öne çıkacağız. Kıbrıs’taki okulların şubesini Çiftlikköy’e getireceğim. Projelerimiz 15-20 yıllık değil, 5 yıl içerisinde yapacağız. Çiftlikköy’de 6 mahalle var. Her mahallenin planını yapacağız’ dedi

‘Çiftlikköy’de bir şey değişince, vatandaşımız, neyin yapılıp yapılmadığını görecek’

        Kamu hizmet kalitesini arttıran ve yerel yönetimlere yeni ufuk açan bir belediyecilik anlayışıyla hareket edeceklerini ifade eden Silpagar, ‘Teknolojik ve ekolojik yenilikleri göz önünde bulundurarak, Çiftlikköy için var gücümüzle çalışacağız. Çiftlikköy’de bir şey değişince, vatandaşımız, neyin yapılıp yapılmadığını görecek’ dedi.

‘Çiftlikköy’ü tüm Türkiye duyacak’

 

Çiftlikköy’de atıl konumda bulunan Etibank konusuna değinen Silpagar, ‘Vatandaşın talebi doğrultusunda, Etibank’a Marina’da, balıkçı barınağı da yapılabilir. Çiftlikköy’de ben değil, biz anlayışıyla hareket etmeliyiz. Siz aile şirketi değilsiniz. Ben düşüncesiyle hareket edemezsiniz. Çiftlikköy’deki tüm projelerimizi hayata geçirdiğimizde, Çiftlikköy’ü tüm Türkiye duyacak. Markalaşmış bir ilçe olacağız’ dedi.

 

 

Haber: Gamze Yüksel

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.