TARAMA ÇALIŞMALARINA GAZİSOMANPAŞA MAHALLESİ’NDE DEVAM EDİLİYOR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde başlattığı tarama çalışmalarına Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde devam ediyor. Gaziosmanpaşa Mahallesi’ndeki haneler tek tek ziyaret edilip vatandaşların hizmet ve ihtiyaçlarına yönelik bilgiler güncelleniyor.

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’un talimatları doğrultusunda 14 mahallede tarama çalışması başlatan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Yalova ili sınırları içerisindeki tüm haneleri ziyaret ediyor. Yapılan hane taramasıyla müdürlük bünyesinde vatandaşlara sunulan hizmet ve ihtiyaçların tespiti yapılıyor, mevcut olanlar da güncellenerek destek çalışması yapılıyor.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından önceden planlanan çalışmalar kapsamında ekipler, o mahalledeki tüm cadde ve sokaklardaki haneleri ziyaret ederek tarama çalışması yapıyor. “Belediye Başkanımız Mustafa Tutuk’un ‘Tüm haneleri tek tek ziyaret edelim’ talimatından hareketle tarama çalışmalarımıza devam ediyoruz” diyen Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri, “Şehrimizdeki tüm hanelere ulaşmaya özen gösteriyoruz. Tarama çalışmalarımızda, müdürlüğümüz bünyesinde verilen hizmetleri aktarıyor ve hanelerde; engelli, yaşlı, ihtiyaç sahibi, hasta, öksüz, yetim, şehit ve gazi yakını olup olmadığını tespit ediyor, mevcut bilgilerimizi de güncelliyoruz. Tespit etmiş olduğumuz ihtiyaç sahibi hanelere de kısa sürede geri dönüş yapıp sıcak yemek, hasta nakil, ambulans hizmeti, berber, kuaför gibi müdürlüğümüzün vermiş olduğu hizmetlerden yararlanmasına olanak sağlıyoruz. Sadece bununla kalmayıp vatandaşlarımızın talep ve önerileri hakkında bilgiler alarak müdürlüklerimize konuyla ilgili bilgilerin aktarılmasını da sağlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.