TEMA VAKFI YALOVA İL TEMSİLCİLİĞİ DÜNYA SU GÜNÜ’NDE İKİ FARKLI ETKİNLİĞE KATILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir “22 Mart Dünya Su Günü”nde iki farklı etkinlik gerçekleştirdi.

İl Temsilcisi Arzu Demir, 22 Mart Cuma günü önce Yalova Uğur Okulları İlkokul sınıfları ile Okulun Konferans Salonunda TEMA Gönüllüsü Öğrenciler ve Öğretmenleri ile buluşarak öğrencilere TEMA Vakfına ait “SU VARLIKLARI” konulu sunum yaptı.

TEMA Vakfı tarafından su kirliliği, su tasarrufu, suyun sürdürülebilirliği ve su ayak izi konularında öğrencilerin yaş gruplarına uygun Okul Öncesi – İlkokul – Ortaokul – Lise / Yetişkin grupları için farklı içeriklerle hazırlanan SU VARLIKLARI sunumunda çocuklar ve gençlerin su varlığının yaşam için önemi, su ekosistemi gibi konularda farkındalık geliştirmeleri amaçlanıyor.

İl Temsilcisi Demir öğleden sonra da Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Atatürk Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsünde düzenlenen “BARIŞ İÇİN SUDAN FAYDALANMAK” konulu konferansa katılarak burada da salondakilere Su Bütçesi, Su Tasarrufu, Nehir Havza Yönetimi konularını içeren bir sunum yaptı.

TEMA Vakfı olarak Yerel Yöneticilere de çağrı yapan Arzu Demir, İklim değişikliği, plansız sanayileşme, yetersiz denetim ve kentleşmenin su varlıklarını tehdit ettiğini ifade ederek “Türkiye’de suyun %33 ü kayıp ya da kaçaklarla kayboluyor. Kaçaklar azaltılarak su tasarrufu sağlanmalı., Sürdürülebilir yağmur suyu yöntemi uygulanmalı, su arıtma oranı arttırlarak geri dönüşüm yöntemleri geliştirilmeli, Kentlerde yoğun su ihtiyacı olan çim yerine kuraklığa dayanıklı bitkiler tercih edilmeli”  dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.