Y.Ü. REKTÖRÜ BAHÇEKAPILI’DAN CUMHURİYETİN 100. YILI MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı mesajında; “Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla karşılarken, gençlik enerjimizle aydınlık yarınlara yürüyor, Türkiye Yüzyılı’nda hedeflerimize kararlılıkla ilerliyoruz.

Bugün, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı büyük mücadeleyi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki silah arkadaşlarını minnet ve saygıyla anıyoruz. Onların mirasını daha ileri taşımak, ülkemizi dünya sahnesinde daha da yükseltmek için gençliğimize önemli görevler düşüyor. Geleceğin mimarları olarak bizler, bilimle, eğitimle ve vatan sevgisiyle bu mirasa sahip çıkacağımıza inanıyoruz.

Cumhuriyet, gençlerimizin umudu, aydınlık yarınlarımızın teminatıdır. Türkiye Yüzyılı’nda el birliğiyle çalışarak, ülkemizi daha da ileriye taşımanın azmiyle doluyuz. Bu büyük heyecanın ortağı tüm paydaşlarımızla geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz.

Yalova Üniversitesi olarak, bilgiye, bilime ve çağdaş değerlere olan bağlılığımızı yineleyerek, gençlerimizi yetiştirmeye devam edeceğiz. Geleceğin liderleri, bilim insanları, sanatçıları ve toplumun aydınlık yüzleri olacak gençlerimize destek olmaktan her zaman gurur duyacağız.

Vatanı ve bağımsızlığı söz konusu olduğunda her yaş ve ferdiyle kahramanlık destanı yazan necip milletimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun!” İfadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.