YALOVA VALİSİ DR. HÜLYA KAYA’DAN CUMHURİYET BAYRAMI 100. YIL KUTLAMA MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Saygıdeğer Yalovalılar,

Milletçe, Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümünü büyük bir kıvanç ve heyecanla kutlamanın onurunu yaşıyoruz.

Bu kıymetli toprakları bize vatan yapan, bu onuru bizlere yaşatan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, milletimizin huzur ve sükûnunu sağlayan ve bu kutsal amaç için toprağa düşerek şehitlik mertebesine ulaşan bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Şanlı tarihi boyunca hür yaşayan aziz milletimiz, 29 Ekim 1923 tarihinde hürriyet ve istiklaline asla pranga vurulamayacağını, tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.

Cumhuriyet, erdemin, faziletin, halk iradesinin, hak ve hukukun ve medeniyetin adıdır. Cumhuriyetimizin ilanından bugüne kadar eğitimde, kültürde, ekonomide, altyapı hizmetlerinde hülasa olarak her sahada çok önemli gelişmeler kaydettik. Modern yüzyılda bölgesinde güçlü bir aktör olarak ortaya çıkan genç cumhuriyetimiz ilelebet payidar olacak ve çok daha büyük başarılara imza atacaktır.

Kıymetli hemşehrilerim ; 

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran kahraman milletimiz;  aynı zamanda dünyanın tüm mağdur, mazlum, soydaş ve kardeş topluluklarının da ilham kaynağı olmuştur.

Tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyetimizin ilanı, insanımızın ufkunu genişletmiş; fikri hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesini sağlamıştır.

Cumhuriyetten aldığımız feyz ve güçle Devletimiz; uluslararası camiada saygın bir yere sahip olmuş, Anadolu’nun her köşesindeki vatandaşına eşit mesafede duran bir yapıya ulaşmıştır.

Sevgili gençler;

Gazi, “Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak sizlersiniz” diyerek bu görevi gençliğe emanet etmiştir. Bu emaneti korumak ve görevi yerine getirmek için bilgili ve güçlü olmak zorundayız. Tarihimizi, kültürümüzü, inancımızı iyi bilmek durumundayız. Hem milli hem de evrensel değerleri öğrenerek ülkemize ve milletimize karşı sorumluluklarını bilen, istiklalimize ve istikbalimize yönelen tehlikeleri zamanında sezebilen ve bunu başarabilmek için devamlı kendisini yenileyen, geliştiren bir gençliğe ihtiyacımız bulunmaktadır. Size güveniyoruz, size inanıyoruz ve umut ediyoruz ki ülkemizi bulunduğumuz yerden çok daha ilerilere götüreceksiniz.

Kahraman ecdadımızın, bizlere bıraktığı en değerli miras olan cumhuriyetimizi, erdem ve faziletinden ödün vermeden yaşatmak, layık olduğu şekilde geleceğe aktarmak milli ödevimizdir.

Bu bilinç ve inançla; bizlere bu toprakları ebedi yurt kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı ve aziz şühedamızı bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Sonsuza dek Cumhuriyet diyor, bütün Yalovalılara sevgi ve saygılar sunuyorum.

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.