YALOVA BELEDİYESİ, VEKTÖRLE MÜCADELEYE HIZ VERİYOR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, sinek, sivrisinek ve larvalara karşı il genelinde koordineli bir şekilde ilaçlama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yalova’nın 14 mahallesinin belirli bir program dahilinde ilaçlandığı bu çalışmalarda ekipler, hizmetlerini aralıksız yürütüyor.

Alan Taraması Yapılıyor

Havaların ısınmasıyla birlikte özellikle gece ısısının yükselmesi, sinek ve sivrisinek gibi haşerelerin üremesini hızlandırıyor. Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehrin her mahallesinin haftada en az 2 kez ilaçlanmasını sağlıyor. Özel püskürtme makinesi olan ve ULV olarak adlandırılan araçlarla dere kenarları, ağaçlar, mazgallar, rögarlar, çöp konteynerleri ve sulak alanlar ilaçlanıyor.

Larvasit Uygulaması

Ayrıca, vektörle mücadele ekipleri durgun sularda üreyen sivrisineklere karşı düzenli olarak alan taraması yapıyor. Gelen talep ve şikayetlere yönelik adrese özel alan taraması gerçekleştiriliyor. Sivrisineğin üreme kaynakları tespit edilerek vatandaşlar bilgilendiriliyor. Bahar ayında üreme alanlarının ve sivrisinek yoğunluğunun artması nedeniyle gündüz larva mücadelesine hız veriliyor. Bu uygulamalarda insana ve çevreye zarar vermeyen biyolojik larvasit kullanılıyor. Yalova Belediyesi, vektörle mücadelede etkin bir şekilde çalışarak halk sağlığını korumaya devam ediyor. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.