YALOVA BELEDİYESİ’NDEN 2,5 MİLYONLUK ÇEVRE VE HAYVAN DOSTU PROJE

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, ‘Organik Atıklar Bitkilere Gübre, Patili Dostlara Mama Oluyor’ isimli 2,5 milyon TL bütçeye sahip sosyal sorumluluk projesi hibe desteği almaya hak kazandı.

Yalova Belediyesi, gıda atıklarına katma değer sağlamak, çevre kirliliğinin etkilerini azaltmak, Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezi’nde ve sokaklarda bulunan hayvanların yemek ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlayacak.

 % 75 Hibe Desteği Alındı

Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, ‘Sürdürülebilir Şehir Yalova’ sloganı öncülüğünde, sıfır atık çalışmalarını artırmak için yürüttüğü projelerine bir yenisini daha ekledi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) koordinasyonunda yürütülen 2023 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ‘Organik Atıklar Bitkilere Gübre, Patili Dostlara Mama Oluyor’ projesiyle %75 hibe desteğine hak kazandı.

Amaç Sıfır Atık

1.Sınıf Atık Getirme Merkezinde bulunan 50 metrekarelik alana kurulması planlanan Yalova Kompost ve Hayvan Maması Üretim Merkezi ile İlde gıda israfının önlenmesi, Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezibaşta olmak üzere sokaklarda bulunan hayvanların yemek ihtiyaçları karşılanacak. Ayrıca Yalova Belediyesi tarafından şehir merkezinde yapılan peyzaj çalışmalarında kullanılmak üzere kompost toprak üretilmesi hedefleniyor. Bu proje sayesinde gıda atıklarının katma değerli bir ürüne dönüştürülmesinin sağlanması, kompost gübre üretimi ile tarımsal üretkenlik ve verimliliğin artırılması, çevre dostu bir sürdürülebilir bir yaşam alanın oluşturulması, israfın önlenmesi ve sıfır atık vizyonuna katkı sağlanması amaçlanıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.