YALOVA BELEDİYESİ’NDEN DÜNYA SIFIR ATIK GÜNÜN’DE PLASTİKSİZ YAŞAM MESAJ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü kapsamında Yalova Belediyesi, plastik poşet kullanılmasının azaltılmasına yönelik 5 Bin bez torba dağıtacak.

Son yıllarda hayatımızın her alanına etki eden, insan sağlığı için son derece zararlı olan, doğayı ve sularımızı kirleten plastiklerin kullanımı giderek artıyor. Bir plastik poşet doğaya atıldıktan neredeyse 1000 yıl sonra tamamen yok oluyor. Çevre ve insan sağlığını tehdit eden plastik poşet kullanmayı azaltarak bez çanta kullanımı teşvik etmek amacıyla Yalova Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü, 30 Mart Sıfır Atık Günü kapsamında 5 bin bez torba dağıtacak.

Sürdürülebilir Şehir Yalova mottosuyla birçok önemli çevre projesine imza atıldığını vurgulayan Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk; “Çocuklarımıza daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına, çağımızın en büyük tehlikesi olan çevre kirliliği ile tüm gücümüzle mücadele ediyoruz. Fakat gezegenimizin geldiği noktada görüyoruz ki doğal kaynakların bilinçsiz kullanımı maalesef ekosistemi tüketiyor. Biliyoruz ki başka bir dünya yok o nedenle Yalova Belediyesi olarak doğa adına ne yaparsak gelecek için o kadar fayda sağlamış oluruz.” dedi.

Sezer Sevinçler

Sezer Sevinçler

10 Şubat 1979 Yalova Doğumlu, Bilgisayar mühendisi, Gazeteci,

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.