YALOVA UĞUR OKULLARI GAZETECİLERLE BİRARAYA GELDİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Bir eğitim girişimcisi olan Enver Yücel, Türkiye’nin en büyük ve lider eğitim grubu Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları başkanı ve kurucusudur.


Yurtiçinde; Bahçeşehir Üniversitesi, Bahçeşehir Kolejleri, Uğur Okulları, Yurtdışında ise; Washington DC’de BAU International University, Berlin’de BAU International University, Gürcistan Batum’da BAU International University, KKTC’de Kıbrıs Bahçeşehir Üniversitesi, ABD’de Mentora dil okulu, Toronto’da CES dil okulu, Köln’de Mentora dil okulu, Roma’da IAR enstitü, Hong Kong’da eğitim merkezi ve 10’a yakın ülkede eğitim ofislerinin kurucusudur.
2019 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel’e Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı Nikhil Seth tarafından “Birleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü Uluslararası Eğitim Merkezi Türkiye Başkanı” ünvanı ve Birleşmiş Milletler Sertifikası (UNC) verildi.


Hemen ardından, Birleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü (UNITAR) Uluslararası Eğitim Merkezi Türkiye Başkanı olan Enver Yücel’e BM tarafından yeni bir görev daha verildi. Yücel, BM Eğitim ve Araştırma Enstitüsü Danışma Kurulu üyesi de oldu. Enver Yücel aynı zamanda CIFAL İstanbul’un da başkanıdır.
Uğur Eğitim Kurumları olarak Türkiye’nin 55 ilinde 116 okulda 141 kursta, öğrencilerini kaliteli eğitimle buluşturan Uğur markası olarak yarım asrı aşkın başarı ve vizyonla yeni eğitim öğretim dönemine 110.000 Uğurlu öğrenci ile başladık. 2022-2023 eğitim öğretim döneminde Türkiye’nin en çok öğrencisine sahip eğitim kurumu olma gururunu yaşıyoruz. Yalova’da 2 yıldır Uğur Okulları Yalova Kampüsü, 3 yıldır da Uğur Kurs olarak, Yalova’nın eğitimine, deneyimli eğitim kadromuz ile yüksek kalitede öğrenme ve öğretme stratejimizle yolumuza devam etmekteyiz.


Uğur markamızın bu yıl 55. yılını kutladık. Kurslarımızda vurgulamak istediğimiz mottomuz  “Uğur Kazandırır”, Okullarımızda vurgulamak istediğimiz mottomuz ise her alanda “Akademik Başarı”dır.
Uğur Okulları olarak Küresel yetkinliklerle donatılmış, farklı fikirler geliştirebilen, bilgileri eleştirel düşünceyle birleştirebilme becerisine sahip, kendini tanıyan, hedefleri için planlı  & programlı çalışabilen, üreten, başarılı ve mutlu, ülkemizin aydınlık geleceği olacak nesilleri yetiştiriyoruz.  Bu hedefle, eğitim sektörüne ilham verecek çalışmalarımızla & başarılarımızla bu yıl da Türkiye’nin ve Yalova’nın lider eğitim kurumu ve eğitim gücüyüz.


“Gelecek, iyi eğitimle değişir” mantığı ile yapılandırdığımız okul ve kursumuzla Yalova’da Okumaya, STEM e, yabancı dile, akademik başarıya, sınav başarısına, sosyal sorumluluk projelerine, teknolojiye, sanata, spora, TÜBİTAK çalışmalarına, yurt dışı değişim programlarına, çift diploma programlarına, hizmet içi eğitimlere ve insan kaynağımıza yaptığımız yatırımlarımız artarak devam ediyor. Her alanda kaliteyi önemseyerek ve çıtayı daha da yükseğe çıkararak yeni dönem eğitim öğretim içeriklerimizi oluşturduk. Gücümüze güç katarak yolumuza devam ediyoruz.

 
“Sınav Rehberliği” çalışmaları, Sınava ait, motivasyonu destekleyecek söylemlerden, fiziki alan planlamalarına, akademik içeriklerden, takibe  kadar her detayı sınav süreci için tek tek planladık. Sınav rehberliği için Bahçeşehir Üniversitemizin iş birliği ve desteği ile Mindfulness temelli, uluslararası alanda kullanılan çok özel bir programa başladık.

Uğur Okulları olarak kullandığımız Yapay zekâ tabanlı öğrenme platformlarımız olan Metodbox ve Uğur Dijital Genel Müdürlüğümüz tarafından zenginleştirildi.  ‘Kendimi Geliştiriyorum’ ve ‘Tüketim Raporları’ ismiyle iki yeni modül daha eklendi. Bu modüller aracılığı ile öğrencilerimiz hem hâlihazırda kullandıkları yayınların dışındaki farklı sorularla oluşturulacak olan soru havuzundan faydalanıyor,  başarılı olamadığı konularla ilgili kendini geliştirebiliyor hem de kendi düzeyindeki öğrencilerin nasıl çalıştığını gözlemleyerek, kendi çalışma programlarını düzenleyebiliyorlar. Ayrıca öğrencilerimizi motive etmek amacıyla her ay okul ve kurslarımızda kademe ve sınıf birincileri belirliyoruz.
 
Rehberlik birimimizin yaptığı çalışmalarda odak noktamız;
 Yönetici, öğretmen, öğrenci, veli ve tüm çalışanlar özelinde “Psikolojik Sağlamlık, Güçlü İletişim, Takip & İş Birliği  ve bu çalışmaların sonucunda elde edeceğimiz “Başarı”  dır.
 
Öğrencilerimizin ve velilerimizin daha çok işin içinde olduğu yeni çalışmalara imza atıyoruz. Öğrencilerimiz zaman zaman yönetim toplantılarında aktif rol alarak, tüm dünyada “Ters Mentörlük “ olarak nitelendirilen, öğrencilerin yönetimde söz sahibi oldukları bu model okulumuzda da uygulanmaktadır.
 
Kurumsal İletişim ve Pazarlama faaliyetleri anlamında yapılacak tüm çalışmalar, genel müdürlüğümüzün çizmiş olduğu standartlar doğrultusunda ilerlemektedir. Kayıt çalışmaları reklam ve tanıtım çalışmaları, web sitesi ve  sosyal medya hesapları planlamaları, basın faaliyetleri, dijital çalışmalar, genel müdürlük ekibimizle diyalog kurularak ilerletilmektedir.

ASDF eğitim yaklaşımı ile öğrencilerimizin Akademik başarısının yanı sıra Sosyal, Duygusal ve Fiziksel gelişimlerini önemsiyor ve tüm çalışmalarımızı bu yaklaşım ile şekillendiriyoruz. Öğrencilerimizin akademik olarak LGS ve YKS deki başarıları için uyguladığımız sınav programı ile bir üst eğitim kurumuna en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlarken aynı zamanda spor ve sanatta yeteneklerini ortaya çıkararak gelişimlerini destekliyoruz.
Bunun sonucunda da Uğur Okulları Yalova Kampüsü Yalova’da ilk yılımızı tamamlayıp 2.yılımızı yaşarken pek çok branşta Yalova ve Türkiye dereceleri kazandık.

Bunlardan bazıları,

İlkokulda 2021-2022 eğitim öğretim yılında;
Kids U-Maker Fest Kurgu Ödülü, Uygulanabilirlik Ödülü, Yenilikçi çözüm Ödülü, Sürdürülebilirlik Ödülü, Görsel Tasarım Ödülü, Oyun içi Görsel Tasarım Ödülü.
BİLSEM’de Resim alanında Buğrahan Nizam AYDEMİR ve Özdemir DEMİR hak kazandı.

Ortaokulda 2021-2022 eğitim öğretim yılında;
URFODU yarışmasında Türkiye ve Dünya 1.liği
Satranç Yalova ve Marmara bölge 1.liği Türkiye 4.lüğü
Yüzme Bireysel ve takım yarışları 1.liği
Kız Basketbol Minikler Yalova 1.liği
Kız Basketbol Yıldızlar Yalova 2.liği

Lisede 2021-2022 Eğitim öğretim yılında;
Basketbol Erkekler Yalova Birincisi Bursa Bölge 4.lüğü / U-Cup Marmara 2.liği,
Voleybol Kızlar Yalova Birincisi Kocaeli Bölge 3.sü / U-Cup Marmara 3.sü
Hentbol Erkekler Yalova İkincisi
Oryantiring Kızlar Yalova Üçüncüsü
Level U-1 Matematik Zirvesi 9.sınıflar arasında Mustafa Kuzey Uysal; 10.sınıflarda Beyza Yorulmaz Türkiye 1.si olmuştur.
Felsefi Düşüncemi Görselleştiriyorum Doğu Marmara 1.si Eylül Zelal HALLAÇ
Satrançta, 6-10 Haziranda Bilecik’te Türkiye Takımlar Şampiyonasında 2. Olmuştur.
Uluslararası Mozart Akademi Piyano Festivalinde öğrencimiz Betül ÇİMEN popüler eser yorumlama ödülü kazanmıştır.

Bu yıl da Basketbol Erkekler ve Voleybol Kızlar kategorisinde Yalova Şampiyonu olarak Bölge maçlarında Yalovamızı temsil edeceklerdir.
 
Yalova Uğur Okulları olarak her daim ; “Profesyonel, işini ciddiyetle yapan, çalışkan, zamanı verimli kullanabilen, hesap verebilir, şeffaf, katma değer üreten, iyi iletişim kuran, her daim gelişime açık, kendisini mesleki ve bireysel olarak geliştiren, kurumsal standartlara uyum gösteren eğitim kadromuzla öğrencilerimizin hayatına hem akademik hem de sosyal olarak dokunan eğitim anlayışıyla Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’nın da en büyük Eğitim ağını oluşturan 55 yıllık markamızla Yalova’daki öğrenci ve velilere hizmet etmekten gururluyuz. Bundan sonraki süreçte de Yalova’nın eğitimine yön vermeye devam edeceğiz.
  

Bu kahvaltı organizasyonuna katılımınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, bu vesile ile 10 Ocak Gazeteciler Gününüzü şimdiden tebrik ediyoruz.

Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki 7-8 Ocak Cumartesi ve Pazar Günü yapacağımız Bursluluk sınavımıza gösterdiği yoğun ilgiden dolayı Yalova’daki öğrenci ve velilerine teşekkür ederiz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.