YALOVA VALİSİ DR. HÜLYA KAYA’DAN DEPREM AÇIKLAMASI

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli olmak üzere Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa illerimizde gerçekleşen depremle ilgili açıklamada bulundu.

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya yaptığı açıklamada; “Kıymetli Yalovalı Hemşehrilerim 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli olmak üzere Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa illerimizde gerçekleşen ve  Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en büyük deprem olarak kayıtlara geçen yıkıcı depremin üzerinden bir yıl geçti. Millet olarak çok acı bir yıl geçirdik ve yaralarımız henüz kapanmış değil. Tüm Türkiye olarak kalbimiz deprem bölgesinde yakınlarını, evini kaybetmiş, yaralanmış kardeşlerimizle beraber atmaya devam ediyor.

53 bin 537 canımızı yitirdiğimiz, 107 bin 213 vatandaşımızın da yaralı olduğu böylesine büyük bir deprem sonrasında milletimiz tek vücut olmuş AFAD koordinasyonunda Mehmetçiğimiz, kamu kurumları, mahalli idareler, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, belediyeler, medyamız, gönüllü vatandaşlarımızla dünyada eşine rastlanmayacak bir dayanışma örneği sergilemiştir. 1999 yılında bu acıyı derinden yaşamış bir kent olan Yalovamız da depremzede kardeşlerini en iyi anlayan, onların acısını yürekten paylaşan şehirlerimizdendir. Bu doğrultuda; Valiliğimizin koordinasyonda su, ısınma, gıda, hijyen malzemesi, kıyafet, battaniye, çadır, akaryakıt, ekipman vb. temel ihtiyaç malzemelerini içeren 273 tır ve kamyon ile 158 kamyonet deprem bölgesine gönderilmiştir. Kamu personeli ve gönüllü olmak üzere ilimizden bölgeye giden 2728 kişinin bir kısmı da halen daha deprem bölgesindeki çalışmalara katkı sunmaya devam etmektedir.

Bu zor günlerimizde bize destek olan, yardım çağrılarımıza cevap veren ülkelere de teşekkürlerimizi ve minnettarlığımızı belirtiyor; hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Bölgede hizmet vermeye devam eden kamu personelimize ve gönüllü vatandaşlarımıza çalışmalarında kolaylıklar temenni ediyorum. Aziz milletimizin bir daha böyle ağır felaketler yaşamamasını Allah’tan niyaz eder, başta depremzede kardeşlerim olmak üzere tüm Yalovalı hemşehrilerime saygılarımı sunarım.” İfadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.