YALOVA’NIN TEK 1.SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ İLGİ GÖRÜYOR

Yalova’da tek 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi olan Çiftlikköy Belediyesi Sıfır Atık Merkezi, ilçedeki okulların yanı sıra il merkezindeki okullardan da büyük ilgi görüyor.

Her hafta bir etkinliğe ev sahipliği yaparak çok sayıda öğrenciyi ağırlayan Çiftlikköy Belediyesi Sıfır Atık Tesisi, bu kez Yalova İsmetpaşa Mazlum Palabıyık İlkokulu’nun 200 öğrencisini konuk etti.  Okulun birinci sınıf öğrencileri, tesisi gezerek geri dönüşüm süreçlerini ve kompost yapımını yerinde öğrendi.

Geri dönüşüm, sıfır atık, geri dönüştürülebilir atıklar hakkında bilgilerin verildiği ziyaret sonrasında okula bu yıl başlayan minik öğrencilere sıfır atık boyama sayfaları hediye edildi. Minik öğrenciler, hayat bilgisi dersinde öğrendikleri çevre andını da hep bir ağızdan okuyarak doğaya ve çevreye saygılı bireyler olacaklarına söz verdi.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, talep eden okulların sınıflar halinde tesisi ziyaret ettiğini ve sıfır atıkla ilgili çalışmalar hakkında bilgi aldıklarını belirterek, “Öğrenciler, burada geri dönüşüm süreçlerini yerinde görerek sıfır atık konusundaki farkındalıklarını artırıyor. Tesisimiz, asıl işlevi olan geri dönüştürülebilir atıkların sınıflarına göre ayrılarak geri dönüşüm tesislerine gönderildiği bir yer. Aynı zamanda kompost üretim tesisimiz de burada yer alıyor. Asıl işlevlerinin yanı sıra öğrencilerin de çevre ve geri dönüşüm konusunda bilgilerini ve farkındalıklarını arttırmaları bizi ayrıca mutlu ediyor” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.